Konferencja Matematyczno-Informatyczno-Biologiczna „Liczby-Komputery-Życie”

19 marca 2011 członkinie SKN Biotechnologów Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia wzięły udział w Konferencji Matematyczno-Informatyczno-Biologicznej pod tytułem „Liczby-Komputery-Życie”. Była to pierwsza tego typy konferencja zorganizowana na Wydziale Matematyki i Informatyki krakowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematyka wykładów dotyczyła między innymi: metody LES -Lokalnie Wzmocnionego Próbkowania, która została wprowadzona do obliczeń dynamiki białek, wykorzystania sieci Bayesa do opracowywania danych pochodzących z eksperymentów mikromacierzowych, metody Monte Carlo wykorzystywanej do modelowania polimerów o różnych własnościach, modelowania sygnalizacji na błonie komórkowej na przykładzie limfocytów B.
Opinie o konferencji:
Joanna: „ Niestety brałyśmy udział tylko w jednym z trzech dni konferencji, ale uważamy ją za bardzo udaną
Aleksandra: „Bardzo mi się podobało. Polecam wszystkim członkom SKN Biotechnologów. Już nie mogą doczekać się następnej
Katarzyna: „Konferencja była ciekawa, najbardziej podobał mi się pierwszy wykład prowadzony przez prof. dr hab. Wiesława Nowaka, który dotyczył metody LES, profesor opowiadał o tym, jak tlen trafia do hemoglobiny i na jakie trudności napotyka po drodze, a także o nowo odkrytym białku – neuroglobinie chroniącej nasz mózg przed mikroudarami
Ewelina: „ Uważam, że konferencja była udana. Organizatorzy zadbali o wszystko, nawet zapewnili mały poczęstunek dla uczestników
Paulina: Mam nadzieję, że będę mogła uczestniczyć w przyszłym roku w następnej tego typu konferencji