Z wizytą w Łodzi, czyli BioForum 2011

BioForum to cykl corocznych spotkań przedstawicieli z branży Biotechnolgicznej, Studentów i Pracowników Placówek Naukowo Badawczych z Europy Środkowowschodniej.  Tegoroczna edycja BioForum przebiegała pod hasłem podsumowań dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie Biotechnologii, które miały miejsce w ciągu ostatnich dziesięciu lat, czyli od czasu pierwszej edycji targów.

Dlaczego warto brać udział w BioForum?

Jest kilka powodów. Po pierwsze- mamy niepowtarzalną okazję nawiązania nowych kontaktów z ludźmi z branży.Kto wie, może przypadkowo spotkana osoba z którą zamieniliśmy kilka słów okaże się naszą przepustką do kariery na rynku biotech?;) Po drugie- wystawcy, czyli szansa na zobaczenie najnowyszch technologii, poznanie najnowyszch trendów w branży. Po trzecie- i chyba najważniejsze- wykłady. Nie wieje tu monotonią jak na niektórych, typowo uczelnianych wykładach. Wysłuchanie światowej sławy przedstawicieli największych Firm Biotechnologicznych daje szansę na wyobrażenie sobie jak dziala Biotech poza granicami naszego kraju. Kto wie, może jest to szansa na poznanie klucza do kariery?:)

Kolejna edycja BioForum- już za rok. Być może i nasz SKN podąży za kolegami i koleżankami z innych uczelni, i przedstawi swój dorobek naukowy na tym jakże prestiżowym wydarzeniu 🙂