WWB, czyli Wielka Wyprawa Biotechnologów

Co sprawia, że biotechnolodzy z UP Wrocław na wiosnę zaczynają się uśmiechać. TAK!!! Przygotowania do WWB, czyli integracyjnej, naukowo-poznawczej wycieczki w góry. W tym roku my, studenci biotechnologii II, III, IV i V roku, wybraliśmy się w Karkonosze. Po długiej i wyczerpującej wędrówce zdobyliśmy Szrenicę (1362 m n.p.m). Pierwszego dnia członkowie SKN zachęcali do uczestnictwa w kole naukowym. Studenci II roku przygotowali krótkie i bardzo zabawne przedstawienie z morałem, że trzeba walczyć o swoje i nie zniechęcać się po pierwszym niepowodzeniu. Po nocy spędzonej w Schronisku „Hala Szrenicka” postanowiliśmy pozwiedzać okolicę, więc wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Śnieżnych Kotłów. Pod wieczór uczestnicy ponownie zebrali się w świetlicy, gdzie zostały zorganizowane konkursy angażujące osoby ze wszystkich roczników. Katarzyna Witek i Paulina Walczak przedstawiły plakat „Żywność uzyskiwana drogą biotechnologiczną” wygłaszając równocześnie krótki referat na temat wykorzystania mikroorganizmów w produkcji żywności. Reszta wieczoru została przeznaczona na właściwą imprezę integracyjną, która trwała rana. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy więc w niedzielę musieliśmy wracać do rzeczywistości. Po krótkim spacerze w dół, do Szklarskiej Poręby, wróciliśmy autokarami do Wrocławia.