Dzień Aktywności Studenckiej 2012

W dniu 6.12.12 w holu Centrum Dydaktyczno-Naukowego odbył się XI Dzień Aktywności Studenckiej, gdzie zaprezentowało się wiele kół naukowych, w tym SKN Biotechnologów Wydziału Nauk o Żywności. W pokazach wzięli udział następujący członkowie koła: Dawid Szkudlarek, Karolina Macel, Aleksandra Jura, Martyna Baca, Kasia Chmura, Justyna Klepacz, Joanna Koniuszewska i Mateusz Leszkiewicz. Zaprezentowali oni barwne reakcje redoks(kameleon, blue bottle, traffic lights) , elektrolizę wody z dodatkiem indykatorów pH, rozkład nadtlenku wodoru za pomocą peroksydazy ziemniaczanej, zmieniające barwę kulki alginianowe oraz hodowle płytkowe grzybów strzępkowych z rodzaju Trichoderma.