Ogólnopolskie Dni Biotechnologii 7 maja 2016

7 maja 2016 przy Rynku, na ulicy Kuźniczej we Wrocławiu odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskich Dni Biotechnologii. W evencie udział wzięły koła naukowe biotechnologów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nasz SKN zaprezentował wiele ciekawych doświadczeń, m.in. ogrody chemiczne, ciecz nienewtonowska czy pranie brudnych pieniędzy. Uczestnicy chętnie sami wykonywali doświadczenia, największym gronem zainteresowanych, jak co roku, były dzieci. Oprócz manualnych ćwiczeń, widzowie mogli także oglądać preparaty mikroskopowe z próbek żywności, owady z osadu czynnego, czy  transgeniczne rośliny.

100_5040 100_5084 100_5079