Dzienne archiwum: 10 listopada 2017

Spotkanie SKN w nowym roku akademickim

26 października odbyło się pierwsze spotkanie koła w nowym roku akademickim. Miło nam poinformować, że nasze grono powiększyło się o kilkanaście osób. To będzie owocny rok 🙂

Zajęcia dla uczniów

24 października przeprowadziliśmy zajęcia dla uczniów ZS w Żmigrodzie. Uczestnicy posłuchali ciekawego wykładu Karoliny Cieśli dotyczącego modyfikacji genetycznych lnu, a później wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych, na których samodzielnie wykonali doświadczenia pod okiem Julity, Dawida, Nikoli i Marcina.

III Noc Laboratoriów

Kolejna edycja Nocy Laboratoriów za nami 🙂 14 października przeprowadziliśmy zajęcia dla 4 grup. Uczestnicy mieli okazję samodzielnie wykonać barwienie Grama, czy ciekawe doświadczenia z użyciem środków spożywczych dostępnych w każdej kuchni. Dowiedzieli się, jak można wykrywać krew na miejscu … Czytaj dalej

Kongres Bezpieczeństwa Żywności

11 października kilku przedstawicieli naszego SKN-u uczestniczyło w IV Kongresie Bezpieczeństwa Żywności, który odbył się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wzięliśmy udział w interesujących wykładach oraz panelach dyskusyjnych oraz poznaliśmy wiele ciekawych osób związanych z sektorem przemysłu spożywczego.