”Bądź dla innych powodem do wiary w dobrych ludzi.”

Szlachetna Paczka to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy Wolontariuszy, którzy poszukują Rodzin będących w potrzebie, oraz Darczyńców, którzy niosą dedykowaną pomoc. „W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. Szlachetna Paczka łączy to wszystko.”

Pracownicy i Studenci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności już po raz drugi przygotowali paczki dla dwóch Rodzin. Zbiórkę zorganizował Samorząd Studentów Wydziału BiNoŻ pod opieką Pani dr inż. Anny Kancelisty. Dla pani Elżbiety, samotnie wychowującej syna Sebastiana, przygotowaliśmy 19 paczek, spełniając wszystkie ich potrzeby oraz marzenia. Dla samotnej od 36 lat Pani Teresy, przygotowaliśmy 16 paczek, w których także znalazły się wszystkie produkty, niezbędne do życia. Jak relacjonuje wolontariusz: „Pani Teresa chciałaby z całego serca podziękować Dobrym Ludziom, którzy przygotowali dla niej Paczkę. Nie potrafiła znaleźć słów, czuła się wyraźnie zakłopotana, a na jej twarzy widniały szczere wzruszenie i wdzięczność.”

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w organizację paczek. Dziękujemy za podarowane produkty, ofiarowany czas i ręce do pracy. To siła, dobro i piękno płynące z ludzkich serc sprawiły, że dwie Rodziny przeżyją wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia, zaznając spokoju i wytchnienia od trosk i zmartwień.