Ogólnopolskie Dni Biotechnologii

 OGÓLNOPOLSKIE DNI BIOTECHNOLOGII

Celem warsztatów jest rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych oraz pogłębienie wiedzy z zakresu nauk biologicznych wśród społeczeństwa.

Warsztaty stanowią znakomita okazję, aby świadomie i bez uprzedzeń przeniknąć w świat cząstek i molekuł, które tworzą życie. Skierowane są nie tylko do uczniów o zainteresowaniach przyrodniczych, ale przede wszystkim do tych, którzy są żądni wiedzy i ciekawi świata.

Ogólnopolskie Dni Biotechnologii mają za zadanie przybliżyć nową, dynamicznie rozwijającą się dziedzinę nauki, jaką jest biotechnologia, nie tylko w sferze teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej. W miasteczku namiotowym można wcielić się młodego naukowca i samemu wykonać  eksperymenty. Nie brakuje też porad dotyczących zdrowego odżywiania oraz pokazów kosmetyków.

Na program warsztatów składa się także cykl wykładów prowadzonych przez specjalistów z dziedziny biotechnologii oraz imprezy towarzyszące. W ostatnich latach były to:

  • Wystawa ,, Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki DNA” . Były to  specjalne obrazy, prezentujące kod DNA znanych mieszkańców Wrocławia.
  • Debata o GMO. Naukowcy zajmujący się tą tematyką skonfrontowali wszelkie „za” i „przeciw” oraz odpowiedzieli na wszelkie pytania uczestników debaty.
  • Gra miejska pt. „Wirus”, podczas której uczestnicy musieli wykazać się wiedzą zdobytą wcześniej na warsztatach.

Kolejne edycje naszych pokazów cieszą się coraz większym zainteresowaniem, niezależnym
od warunków pogodowych.